Jakie produkty spożywcze nie są zdrowe, ale są za takie uważane? Gdy masz sportowy charakter musisz jeść prawidłowo i mieć zdrową dietę. Zalecane pokarmy to jogurty, orzechy, musli, naturalne soki lub zielone herbaty. Ale nie każda z żywności nadaje się do zdrowego stylu życia. Podstawową zasadą przy selekcji jest czytać etykiety. Jest to jedyny sposób, aby uzyskać ważne informacje dotyczące składu określonej żywności.

Musli w sklepach

zdrowe musli bez cukruPełnoziarnistych zalecane są jako źródło węglowodanów złożonych. Odpowiednim źródłem są często musli oferowanych i popularne na całym świecie. Ale większość barów, sprzedawane w sklepach są źródłem tłuszczów nasyconych, węglowodanów prostych i innych różnych składników lub barwników. To prawdopodobnie nie jest dobry uczynek dla budynku lub zachowaniu sportowego ducha.

Na przykład są białka, które mają bardziej korzystny skład lub każdy może przygotować je z własnych surowców i mieć wpływ na skład i smak. Również konieczne jest czytać etykiety i dać pierwszeństwo do tych zawierających białka wysokiej jakości, bez znacznej części cukrów prostych i nasycone lub tłuszczów prostych.

Naturalne soki

Jeszcze inna pułapka, która często przyciąga konsumentów. Napoje słodzone są jednym z powodów, dla zwiększenia otyłości w populacji. Wybieraj tylko soki bez dodatku cukru i konserwantów.

Pytanie brzmi jednak, czy lepiej przygotować całkowicie świeży sok w domu przez wyciskarkę kilka kawałków owoców. Może to być trochę pracy, ale w tym przypadku jest gwarantowana bez dodatku cukru, a także zawiera naturalne witaminy.

Jogurt tylko naturalny

jogurt naturalnySą one słodkie, pełne owoców i wiele osób nie może wyobraź sobie przekąski bez nich. Ale nawet tutaj istnieje niebezpieczeństwo w postaci węglowodanów prostych i czasami skrobi, takie jak substancje zagęszczające. Uważaj na zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Podczas spożywania kremowego jogurtu, które również są wypełnione cukry proste, można naprawdę schudnąć.

Posiada przyjemny smak mleczny i tam nie ma niepotrzebnych węglowodanów i tłuszczów. W domu możemy spróbować do niego orzechy, owoce lub cynamon. Nie należy dodawać cukru do niego. Nie możecie być przyzwyczajeni do smaku jogurtu bez cukru, ale po paru dniach przyzwyczaisz się do prawdziwego mlecznego smaku, który nie jest przeładowany cukrem prostym.

Orzechy solone

Orzechy są odpowiednią żywności dla fitness. Ale bez dodatków i niesolone. I nie spełniają wystarczająco dużo produktów. Dużą ilość soli sprawia zatrzymanie wody w organizmie, zwiększa ciśnienie krwi, zwiększa ryzyko zachorowania na serce i choroby układu krążenia. Dodatkowo możesz również zagrozić nerkom.

Więc jeśli orzechy to te niesłodzone i niesolone. Jest również ważne, aby mieć oko na jełczenie, ponieważ orzechy zawierają wysokiej jakości tłuszczów, ale nie są one bardzo stabilne, więc są one łatwo psujących się.

Słodzona zielona herbata

zielona herbataOstatni z pięciu produktów jest zielona herbata mrożona. To samo dotyczy soków owocowych. Problem jest dodatku cukru. Zaparz zielonej herbaty w ilości 1-2 filiżanek dziennie jest korzystne, ale najlepiej niesłodzone. W domu można przygotować za ułamek ceny, którą można płacić w sklepach.

Jak widać, w sklepach znajdziesz odpowiednie i nieodpowiednie jedzenie i dla osoby to problem kupić odpowiednie wyżywienie, zacząć od zmiany stylu życia. Przy odrobinie wysiłku, czytanie etykiet jedzenia, pakowania i zdobywania wiedzy o skład żywności. Każda zmiana diety w sposób, który pozwala pozbyć się tłuszczu, przyrost mięśni masa i wreszcie dotrzeć do ciała swoich marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *