Dieta owocowaDieta hollywoodzka jest również nazywana Dietą Beverly Hills, ale również i przede wszystkim „dietą owocową”. Jest to dieta dla gwiazd, które chcą schudnąć przed sesją zdjęciową. W oparciu o 6-tygodniowy program, ta dieta pozwoliłaby na utratę do 10 kilogramów. Przykłady menu, wyniki, nasza opinia… chodźmy za kulisy tej bardzo popularnej metody w Stanach Zjednoczonych. Zasada diety hollywoodzkiej

Hollywoodzki program dietetyczny został wynaleziony w latach 80-tych przez Judy Mazel, autorkę książki „The Beverly Hills Diet”, której udało się schudnąć dzięki tej diecie.

Znana też jako „dieta owocowa”, polega ona głównie na jedzeniu owoców, najlepiej egzotycznych ze względu na ich „spalające tłuszcze” walory.

Metoda hollywoodzka zaleca niektóre stowarzyszenia spożywcze w celu sprzyjania pracy enzymów trawiennych i uzyskiwania tłuszczu topiącego się i płaskiego żołądka :

  •     Owoce spożywa się samotnie, bez mieszania ze sobą, a przede wszystkim w ciągu dnia.
  •     Białka są spożywane z białkami i tłuszczami.
  •     Skrobia i węglowodany są spożywane wraz z innymi produktami skrobiowymi i węglowodanami oraz tłuszczami.

Krótko mówiąc, owoce, białko i produkty skrobiowe nie są spożywane w tym samym posiłku.

Kliknij tutaj https://www.znaneleki.pl/sliminazer/ aby poznać najlepsze wsparcie w odchudzaniu

Dla przypomnienia: w ciągu pierwszego tygodnia, lub według niektórych wersji przez pierwsze 10 dni, jemy tylko owoce!

Dieta owocowa w praktyce

    Faza 1: 3 tygodnie

W pierwszym tygodniu jest to owocowe lekarstwo na każdy posiłek. Jemy wyłącznie owoce, do woli, z dwugodzinnym opóźnieniem pomiędzy każdym spożyciem jednego rodzaju owoców: ananas, papaja, kiwi, grejpfrut, jabłko, czerwony owoc. Tylko banany są zakazane.

W drugim tygodniu, warzywa, chleb, potrawy skrobiowe, masło są stopniowo wprowadzane ponownie, aby być spożywane samodzielnie („mono-meals”), raz lub dwa razy w tygodniu.

W trzecim tygodniu, białka są ponownie wprowadzane jako „mono-meals”, raz lub dwa razy w tygodniu.

    Faza 2: 2 tygodnie

Tłuszcz białkowo-tłuszczowy, skrobiowy, z warzywami i surowymi warzywami zaczynamy „posiłki łączone” kilka razy w tygodniu.

    Faza 3: Szósty tydzień

Normalny posiłek” jest spożywany raz dziennie, ale zawsze z poszanowaniem skojarzeń żywieniowych, bez mieszania białek i produktów skrobiowych.

Mączka owocowa jest zawsze bardzo obecna w menu trzech faz: jeszcze dwa razy dziennie w ostatniej fazie!

Skuteczność diety hollywoodzkiej

Wyniki w zakresie odchudzania i odchudzania są szybkie i imponujące: z tą owocową dietą można zrzucić prawie 5 kilogramów w pierwszym tygodniu! Ale uważaj, utrata wagi jest utratą wody, z utratą mięśni, ponieważ nie spożywamy wystarczającej ilości białka.

Dieta Beverly Hills jest dietą hipokaloryczną i wykluczającą, bardzo restrykcyjną, co prowadzi do zmniejszenia podstawowego metabolizmu, czyli skłonności naszego organizmu do magazynowania tłuszczu, gdy tylko wznowimy zrównoważoną dietę. Efekt Yo-Yo jest nieunikniony: wtedy odzyskujemy więcej wagi niż straciliśmy.

Skuteczność diety hollywoodzkiej nie może być zatem mierzona w czasie, chyba że jest ona stosowana przez długi czas, co jest niebezpieczne dla zdrowia, choćby ze względu na ryzyko TCA (zaburzenia odżywiania): anorexia nervosa w pierwszej kolejności.

Korzyści płynące z diety owocowej

Jest to bardzo prosty program do naśladowania: wystarczy napełnić lodówkę owocami. Owocowa kuracja trwająca kilka dni jest ciekawym sposobem na detoksykację organizmu i pozbycie się jego toksyn.

Wady tej diety

Dieta hollywoodzka jest bardzo niebezpieczna dla twojego zdrowia. Prowadzi to do poważnych niedoborów w diecie w zakresie wapnia, białka, niezbędnych kwasów tłuszczowych (linolowego i alfa-linolenowego) oraz witamin, co może prowadzić do niedożywienia. Wysokie spożycie owoców (w nadmiarze) powoduje podrażnienia jelit. Dieta jest całkowicie niezrównoważona.

Nasza opinia

Dieta owocowa lub hollywoodzka jest metodą odchudzającą, której nie polecamy. Zamiast zmieniać nawyki żywieniowe, prowadzi to do zaburzeń w odżywianiu! Jedynym pomysłem na utrzymanie jest detoksykacyjna dieta owocowa monod, która ma być stosowana przez 3 dni, aby pozbyć się jej między zmianą sezonu letniego/jesiennego i zimowego/wiosennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *